0 850 532 3597 info@msds.com.tr 
Türkiye'nin Lider GBF Hazırlama Şirketi olarak 50000'nin üzerinde Güvenlik Bilgi Formu Hazırladık.
Güveniniz İçin Teşekkürler.
Site İçi Arama
 
 
Üye Olun Takip Edin!
 
Adınız
Soyadınız
E-Posta
Üye Olmak İstiyorum
Üyelikten Çıkmak İstiyorum
 
Arkadaşınıza Tavsiye Edin
 
Ad
Soyad
E-Posta*
*Tavsiye edeceğiniz E-posta
Tavsiye Et
 

Kimyasal Güvenlik Yönetimi ile igili yazılarımızı "Merhaba Dünya Merhaba Kimyasal Hayat" başlıklı blog sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Teknik Destek  Rehberi
MSDS  / Güvenlik Bilgi Formu Hazırlama Rehberi Tıklayın
Kimyasalların Envanterinin Kontrolü ve Kayıt Altına Alınması Hk. Tıklayın
Yönetmelikler Tıklayın
Risk Cümlecikleri  Tıklayın
Güvenlik Cümlecikleri  Tıklayın
Tehlike Sembolleri Tıklayın
Risk Notları  Tıklayın
 GHS Kodlama Sistemi Tıklayın
ADR 2011 Taşımacılık Sınıflandırma Sistemi Tıklayın
Etiketleme Rehberi Tıklayın  
Önemli Linkler Tıklayın
SVHC Listesi (REACH) Tıklayın
Kimyasal Güvenlik
Kartları Bankası  Tıklayın
Teknik Terimler Sözlüğü  Tıklayın
MSDS Bankası
 
 
Daha fazla bilgi için hemen arayın karşılıklı konuşalım.

0 216 337 83 83

info@msds.com.tr

"Türkiye'nin MSDS portalı"

 
  
 
follow us on
 
Güvenlik Bilgi Formu Grubuna Katılın MSDS Profesyonelleri ile Aynı Ortamda Olun

 
Ana Sayfa

 

 Merhaba Kimyasal Hayat !

Kimyasal ürünler veya kimyasal ürün içeren malzeme ve eşyalarla yaşamaya o kadar çok alıştık ki bu ürünlerle potansiyel zararlarını düşünemeyecek kadar iç içeyiz.
 
Kullandığımız kişisel bakım ürünleri, ev temizlik ürünleri, duvarlarımızdaki boyalar, arabadaki motor yağı, ofisteki kalem, okuldaki tebeşir, gazetedeki mürekkep o kadar fazla ki neredeyse elimizi attığımız her yerde bir şekilde hayatımıza girmiş durumda. 

Güvenlik Bilgi Formu

Güvenlik Bilgi Formları (GBF) (MSDS - Material Safety Data Sheet) kimyasal madde ve müstahzarları (karışımları) üreten, ithal eden firmaların ve alt kullanıcılarının kimyasal ürünü güvenle kullanmak için yeterli bilgiye sahip olmasını sağlamak amacı ile hazırlanmaktadır.

Türkiye'de 13 Aralık 2014 tarihinde yürürlüğe giren "ZARARLI MADDELER VE KARIŞIMLARA İLİŞKİN GÜVENLİK BİLGİ FORMLARI HAKKINDA YÖNETMELİK" uyarınca Güvenlik Bilgi Formları hazırlanır ve dağıtılır.
 
Güvenlik Bilgi Formları bilgi aktarımının ve kimyasal üreticileri ile kullanıcılar arasındaki risk iletişim araçlarının en temel aracı olarak kabul edilir. Üreticilerin, ithalatçıların, kimyasal ürün dağıtıcılarının en önemli sorumluluklarından biridir. Devamı

Deterjan ve Temizlik Kimyasalları Üreticileri Dikkat!!..

Deterjan ve temizlik ürünleri üretimi ülkemizde en yaygın kimyasal ürün üretimlerinden birisi. İrili ufaklı oldukça fazla firma bu alanda çalışmakta ve sektör üzerinde belli bir disiplin sağlanması, standartların oturtulması üretim ve satışta aynı dilden konuşulması gibi çalışmalar Sağlık Bakanlığı'nın gündemini uzun zamandır meşgul etmekte. Avrupa Birliğindeki REACH düzenlemelerini takiben Biyosidal ve Kozmetik ve üretim ve satışına getirilen benzer düzenlemeler, Deterjan ürünleri için de artık ülkemizde de uygulamaya başlandı. Bu konularda üretim yapıyorsanız mutlaka yönetmelikleri izlemeli ve sorumluluklarınızı yerine getirmelisiniz. Özellikle Kuvvetli Asit veya Baz İçeren Temizlik Ürünlerinin Üretimine, İthalatına ve Bildirim Esaslarına Dair Tebliğin ilk yılı doldu denetlemeler kapınızda.  Ayrıntılı bilgi için tıklayınız

Yeni GÜVENLİK BİLGİ FORMLARI YÖNETMELİĞi Yayınlandı

Piyasaya arz edilen zararlı maddelerin ve karışımların insan sağlığı ve çevre üzerinde yaratabilecekleri olumsuz etkilere karşı etkin kontrolünü ve verimli gözetimini sağlamak üzere güvenlik bilgi formlarının hazırlanması ve dağıtılmasına ilişkin idari ve teknik usul ve esasları yeni "ZARARLI MADDELER VE KARIŞIMLARA İLİŞKİN GÜVENLİK
BİLGİ FORMLARI HAKKINDA YÖNETMELİK yayınlandı.

Ayrıntılı Bilgi İçin Tıklayınız

Büyük endüstriyel Kazaların Kontrolü Hakkındaki Yönetmeliğe uyum çalışmaları için neler yapıyorsunuz.

  • Üst Seviyeli bir kuruluşsunuz ve BKÖP,GYS,Güvenlik Raporu ve diğer tüm detaylı çalışmaları hazırlamakta zorlanıyorsunuz,
  • Alt Seviyeli Kuruluşsunuz ve BKÖP hazırlamakta zorlanıyorsunuz,
  • SEVESO II Büyük Kazalar Yönetmeliği ile ilgili detaylı bilgiye ihtiyacınız var,
  • 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunun 29. Maddesine göre hazırlanması gerekenler konusunda bir bilginiz yok,
  • Daha önce bu konuda çalışmış uzman kadrolara ihtiyacınız var.

Uzman Kadromuz ve Uluslararası Ortaklarımız ile YanınIzdayız. Ayrıntılı Bilgi İçin Tıklayınız

Ayrıca detaylı bilgiye www.seveso.com.tr sayfasından ulaşabilirsiniz.

 

Madeni Yağların Ambalajlanması Ve Piyasaya Sunumu Hakkında Tebliğ Yayınlandı.

12.02.2011 tarihli ve27844 sayılı resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren "MADENİ YAĞLARIN AMBALAJLANMASI VE PİYASAYA SUNUMU" hakkında tebliğ uyarınca, Maden yağ üreticilerinin "Güvenlik Bilgi Formu" (GBF-MSDS) hazırlaması, uygun etiket düzenlemesi, lisanslı üretim yapması ve TSE/TSEK Belgesi şartı  aranması gibi bir çok konuda yeni düzenlemeler yapması zorunluluğu getirilmiştir.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız

  

 

TÜRK CLP (SEA) YÖNETMELİĞİ YAYINLANDI

Sınıflandırma,Etiketleme ve Ambalajlama kriterleri AB ile uyumlu hale getiriliyor. Tüm kimyasal madde ve müstahzarlardaki Etiket ve MSDS/GBF sınıflandırma kriterleri değişiyor. CLP / SEA Yönetmeliği 11 Aralık 2013 Tarihli ve 28848 Sayılı Resmî Gazete (Mükerrer) de yayınlandı. Detaylı bilgi ve yönetmelik süreçleri için Tıklayınız

Yeni SEA Yönetmeliği Kapsamında Bildirimlerinizin Yapılması için İletişime Geçiniz.

Yönetmelik için Tıklayınız

 

 
TÜRKAK Sertifikalı Uzmanlarımız
 
Güvenlik Bilgi formlarınızı yönetmelikte belirtildiği gibi akredite bir kurum tarafından sertifikalamış uzmanlarımız hazırlasın. TÜRKAK  akreditasyonlu TSE sertifikalı uzmanlarımızın uzun yılların mesleki birikimleri ile oluşturduğu tecrübesi ve alt yapımızda kullandığımız 50'ye yakın "Kimyasal Veri Bankası" ile Güvenlik Bilgi Formlarınızı güvenle hazırlıyoruz.
 
MSDSMARKET tarafından hazırlanan GBF ler artık sadece ülkemizde değil dünyanın dört tarafından ilgi görmeye başladı. Daha çok form hazırladıkça daha fazla tecrübe ediniyoruz.  Güvenlik Bilgi Formlarınızı ürününüzün özelliklerine göre toksikolojik, ekotoksikolojik, ilk yardım, depolama, kullanım, taşıma, atık yönetimi, kişisel maruziyet başlıklarında yorumlayarak detaylı hazırlıyoruz. Arzu ederseniz software ile hızlı ve çoklu dilde çözümler sunuyoruz.  
 
Firmanız için özel çözümler arıyorsanız bizi mutlaka aramalısınız..

 

 

 "Uzmanlarımız TSE Sertifikalıdır"

Ürününüz Dünyayı Rahat Dolaşsın

Birleşmiş Milletlerin Kimyasalların Güvenli Dolaşımı konusunda 1972 yılında başlattığı çalışmalar, GHS'nin yayınlanması ile son şeklini almış durumda.

"Global Harmonised System" uyarınca Kimyasal ürünlerin sınıflandırılması, etiketlendirilmesi ve ambalajlanması küresel uyum sistemi çerçevesinde standartlaştırılmış oldu.

Avrupa Birliği de CLP tüzüğünü yürürlüğe sokarak, kimyasal maddelerin AB ülkeleri bünyesinde aynı şekilde sınıflandırılmasını, etiketlendirilmesini ve ambalajlandırılmasını sağladı.

Güvenlik Bilgi Formlarınızı GHS ve CLP sistemlerine göre yeniden hazırlıyoruz !.

Ürünleriniz Amerika'dan Asya'ya Avrupa'dan Afrika'ya rahatça dolaşıyor.

Güvenlik Bilgi Formlarının uzman personeller tarafından hazırlanması hem yönetmelik gereği zorunludur, hem de insan sağlığı ve çevre için gerekli tedbirlerin alınmasında, gerçek analizlerin yapılması ve en gerçekçi maruziyet senaryolarının yazılması açısından oldukça önem taşımaktadır. Uzmanlarımız uzun dönemli tecrübeleri ile doğru analizlerin doğru değerlendirmelerin kolayca yapılmasında etkili rol oynarlar.

 
CLP mevzuatı ile detaylı bilgi için tıklayınız.

 

- Taşımacılık Acil Durum
Kartlarınızı,
- ADR taşımacılık belgelerinizi,
- Araç "Placard"larınızı,
- MSDS'lerinizi hazırlatmadan
yola çıkmayın
Çoklu Dilde Etiket Desteği

Güvenlik Bilgi Formlarının en son yönetmeliklere göre hazırlanması sonrası ürün etiketlerinin de aynı mevzuata göre sınıflandırılarak hazırlanma zorunluluğu bulunmaktadır.

MSDSMARKET etiketlerinizi aynı mevzuat çerçevesinde ve istediğiniz dillerde hazırlıyor.
  
kjl

Biyosidal ürün üreticileri yeni yönetmelikleri takip ediyormusunuz?

Biyosidal ürünlerin ruhsatlandırılması için gerekli adımları birlikte atalım. Başvuru dosyalarının hazırlanması, testlerin yapılması, etiket ve güvenlik bilgi formlarının hazırlanması, dosyaların takibi uzmanlarımız tarafından yapılsın süreçler doğru şekilde takip edilsin. 
 
Prosedürleri takip edelim dosyalarınızı hazırlayalım.
Doğru adımlar için mutlaka uzman yardımı alın maliyetlerinizi düşürün süreci kısaltın.
 
 
 
 

Deterjan üreticileri için hazırlanan taslak yönetmeliği okudunuz mu?

- Eski mevzuatlar yürülükten kaldırılıyor
- Temizlik ürünleri üretiminde kullanılan yüzey aktif maddelerin doğada parçalanabilirlik özelliklerinin test edilmesi ve risk değerlendirmelerinin rapor halinde hazırlanması zorunluluğu
- Ürün etiket ve ambalajlarının tehlike sınıflandırmalarının yapılmış şekli ile yeniden düzenlenmesi
- Güvenlik Bilgi Formlarının yönetmeliklere uygun şekilde düzenlenmesi, dağıtılması ve dosyalanması
- Bitmiş ürünlere ait analiz sertifikalarını hazırlanması
- Ürün bilgi dosyalarının hazır edilmesi
- Serbest satış sertifikası düzenlenmesi
- Ürünün raf ömrüne ilişkin stabilite testleri

Devamı

Kimyasalların Envanterinin Kontrolü Yönetmeliğince 2010  Kayıtlarınızı Yaptınız mı?
 
Kimyasalların insan sağlığı ve çevre üzerinde yaratabileceği olumsuz etkilere karşı etkin koruma sağlamak üzere envanterinin kaydı ve kontrolüne ilişkin idari ve teknik usul ve esasları düzenlemek üzere hazırlanan yönetmelik gereği ürettiğiniz veya ithal ettiğiniz madde veya müstahzarlar içerisindeki tehlikeli kimyasalların envanterinin kaydının yapılması gerekmektedir.
 
Kayıtlarınızı sizin için biz yapıyoruz. Bakanlık nezdinde sizi temsil ediyoruz ve kayıt sonrası sorumluluklarınızı sizin için takip ediyoruz.
 
Detaylı Bilgi ve Yönetmelikler İçin Tıklayınız

Daha fazla bilgi için bize ulaşın..

 

  

Güvenlik Bilgi Formu Hazırlama Uygulamaları Bizim İşimiz
Hazırlıyoruz
Gözden geçirip yeniden yazıyoruz
Tercüme Ediyoruz
Revizyonlarını takip ediyoruz
CLP/GHS Desteği veriyoruz
Program Desteği Veriyoruz
İleri Düzey Hazırlayıcılar Yetiştiriyoruz
Elektronik Ortamda İmzalıyoruz
Envanterin Kaydı veya REACH Danışmanlığı Sağlıyoruz
İlgili Laboratuar Testlerini Yapıyoruz

Kimyasal Güvenlik Kartları Hizmetinizde. 

Bir çok kimyasal maddeye ait Kimyasal Güvenlik Kartlarına ilgili sayfamızdaki arama motoru vasıtası ile artık kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Ayrıca aynı bölümden binlerce kimyasal maddenin GBF'sinde bulunan detaylı bilgilerine ulaşmanız da mümkün olacaktır.

 

Daha fazla bilgi için hemen arayın karşılıklı konuşalım.

0 850 532 35 97

info@msds.com.tr

follow us on